طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی وب نیکا وب سایت شرکتی اسکریپت اختصاصی website design ماژول نویسی طراحی ماژول طراحی قالب اختصاصی سایت خبری وب سایت شرکتی طراحی اسکریپت شخصی طراحی اختصاصی وب سایت شرکتی ارزان نرم افزار سیستم اینترنتی سیستم مدیریت طراح گرافیک قالب اختصاصی بهینه سازی سئو ارزان افزایش رتبه سامانه اینترنتی طراحی اپلیکیشن وبلاگ مقاله وب آموزش طراحی وبسایت آموزش وب آموزش بهینه سازی سئو Website design application طراحی وبسایت سازمانی سیستم اختصاصی ارزان اختصاصی ارزان اموزش رایگان رایگان مدیریت سایت بسته های تخفیفی مدیریت انالیز وبسایت انالیز


شایعه یا واقعیت؛ جاسوسی آمازون و گوگل از طریق بلندگوهای هوشمند

سه شنبه ، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ , ۱۱:۴۷ ۵۲ اخبار فناوری شایعه یا واقعیت؛ جاسوسی آمازون و گوگل از طریق بلندگوهای هوشمند

یکی از سرمایه گذاران دنیای تکنولوژی در صحبت هایی قابل تامل مدعی شده گوگل و آمازون با اسپیکر هوشمند در حال جاسوسی از مردم هستند.

«جان بورث ویک» (John Borthwick) بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Betaworks در مصاحبه ای با سایت Yahoo گفته آمازون و گوگل به کمک اسپیکرهای هوشمند و هوش مصنوعی کاربران را تحت نظر گرفته اند.

بورث ویک می گوید باید قوانین جدیدی در این زمینه تدوین شود چون بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند شرکت های بزرگ فناوری در حال گوش دادن به صحبت های آنان با دستیار صوتی محصولاتشان هستند.

بنیانگذار شرکت Betaworks که سابقه فعالیت در شرکت های AOL و Time Warner را دارد، اعلام می کند که شرکت های آمازون، گوگل و اپل در پروسه ارزیابی توانایی های هوش مصنوعی دستیار هوشمند خود از کارمندان متفرقه کمک می گیرند. در این روند صحبت های کاربران با دستیار صوتی بدون رضایت آنها در اختیار کارمندان قرار می گیرد.

شرکت اپل نیز با در اختیار دادن گفتگوهای کاربران با سیری بدون رضایت آنها به کارمندان متفرقه حاشیه ساز شد. در پی جنجال های به بوجود آمده این شرکت مجبور به توقف ارسال گفتگوی کاربران با سیری به کارمندان متفرقه شد.

اسپیکرهای هوشمند محبوبیت بالایی نزد کاربران پیدا کرده اند
جالب است بدانید یکی از پرفروش ترین گجت های این روزهای دنیای فناوری اسپیکرهای هوشمند هستند. صادرات جهانی این محصول در سه ماه دوم سال جاری میلادی 55.4 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میلادی افزایش داشته است. بسیاری از کاربران برای اولین بار اسپیکر هوشمند می خرند و عده بسیاری نیز در حال خرید دومین یا چندمین اسپیکر هوشمند هستند.

اسپیکر هوشمند از بلندگو و دستیار صوتی تشکیل شده و کاربر می تواند با آن به موزیک یا اخبار گوش دهد، لوازم هوشمند خانه را کنترل کند، بازی کند، پیام کوتاه بفرستد، تماس تلفنی بگیرد، کالا سفارش دهد و بسیاری از کارهای دیگر را انجام دهد.

شایعهیاواقعیت؛جاسوسیآمازونوگوگلازطریقبلندگوهایهوشمندشما هم دراین باره نظر بدهید !