طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی اسکریپت طراحی وب وب سایت شرکتی طراحی وبسایت طراحی اسکریپت شرکتی طراحی قالب اختصاصی ماژول نویسی ویرایش اسکریپت نرم افزار نرم افزار وب طراحی وب نیکا سیستم مدیریت سیستم مدیریت محتوا طراحی وب سایت محتوا سئو طرح قالب قالب وب سایت Seo بسته سئو افزایش بازدید سایت csm bms طراحی نرم افزار تحت وب اندرویدی مقاله وبسایت اموزش اندروید Website design android articles طراحی وب سایت رایگان وب سایت ارزان طراحی ارزان رایگان طراحی وبسایت رایگانی وبسایت ها مدیریت سایت بسته های تخفیفی دامنه دامنه رایگان هاست رایگان


شایعه یا واقعیت؛ جاسوسی آمازون و گوگل از طریق بلندگوهای هوشمند

سه شنبه ، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ , ۱۱:۴۷ ۸۱ اخبار فناوری شایعه یا واقعیت؛ جاسوسی آمازون و گوگل از طریق بلندگوهای هوشمند

یکی از سرمایه گذاران دنیای تکنولوژی در صحبت هایی قابل تامل مدعی شده گوگل و آمازون با اسپیکر هوشمند در حال جاسوسی از مردم هستند.

«جان بورث ویک» (John Borthwick) بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Betaworks در مصاحبه ای با سایت Yahoo گفته آمازون و گوگل به کمک اسپیکرهای هوشمند و هوش مصنوعی کاربران را تحت نظر گرفته اند.

بورث ویک می گوید باید قوانین جدیدی در این زمینه تدوین شود چون بسیاری از مصرف کنندگان نمی دانند شرکت های بزرگ فناوری در حال گوش دادن به صحبت های آنان با دستیار صوتی محصولاتشان هستند.

بنیانگذار شرکت Betaworks که سابقه فعالیت در شرکت های AOL و Time Warner را دارد، اعلام می کند که شرکت های آمازون، گوگل و اپل در پروسه ارزیابی توانایی های هوش مصنوعی دستیار هوشمند خود از کارمندان متفرقه کمک می گیرند. در این روند صحبت های کاربران با دستیار صوتی بدون رضایت آنها در اختیار کارمندان قرار می گیرد.

شرکت اپل نیز با در اختیار دادن گفتگوهای کاربران با سیری بدون رضایت آنها به کارمندان متفرقه حاشیه ساز شد. در پی جنجال های به بوجود آمده این شرکت مجبور به توقف ارسال گفتگوی کاربران با سیری به کارمندان متفرقه شد.

اسپیکرهای هوشمند محبوبیت بالایی نزد کاربران پیدا کرده اند
جالب است بدانید یکی از پرفروش ترین گجت های این روزهای دنیای فناوری اسپیکرهای هوشمند هستند. صادرات جهانی این محصول در سه ماه دوم سال جاری میلادی 55.4 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میلادی افزایش داشته است. بسیاری از کاربران برای اولین بار اسپیکر هوشمند می خرند و عده بسیاری نیز در حال خرید دومین یا چندمین اسپیکر هوشمند هستند.

اسپیکر هوشمند از بلندگو و دستیار صوتی تشکیل شده و کاربر می تواند با آن به موزیک یا اخبار گوش دهد، لوازم هوشمند خانه را کنترل کند، بازی کند، پیام کوتاه بفرستد، تماس تلفنی بگیرد، کالا سفارش دهد و بسیاری از کارهای دیگر را انجام دهد.

شایعهیاواقعیت؛جاسوسیآمازونوگوگلازطریقبلندگوهایهوشمندشما هم دراین باره نظر بدهید !