طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی اسکریپت وب سایت نیکا طراحی اسکریپت اختصاصی وبسایت اختصاصی ووردپرس طراحی قالب اختصاصی website design طراحی قالب طراحی قالب اختصاصی سایت شرکتی وب سایت شرکتی ویرایش اسکریپت اسکریپت ارزان طراحی نرم افزار نرم افزار وب طراحی نرم افزار ویندوز طراحی نرم افزار اندروید طراحی وب نیکا طراحی وب سایت محتوا طراحی وب طرح قالب سئو ارزان Seo رتبه سایت وب سایت اندروید طراح قالب اختصاص bms آموزش طراحی وبسایت مقاله وبسایت آموزش بهینه سازی سئو android طراحی وب سایت رایگان سیستم اختصاصی ارزان بسته های ارزان رایگان وبسایت ها دامنه هاست رایگان انالیز


محبوب ترین فریم وورک های JS

یکشنبه ، ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۸:۰۶ ۷۷۸ مقالات محبوب ترین فریم وورک های JS

قبل تر در مورد فریم وورک صحبت شده بود ، اما در این مقاله به معرفی محبوب ترین پروژه ها و فریم ورک های جاوا اسکریپت در سال ۲۰۱۶ خواهیم پرداخت . هرچند هیچ یک از فریم ورک ها به صورت کامل معرفی نمی گردد و توضیحات به صورت مختصر و صرفا جهت آشنایی ارائه شده است. آمار ها بر اساس تعداد ستاره های افزوده شده در سال ۲۰۱۶ در Github می باشد که توسط کمیته JavaScript گردآوری و منتشر شده است.

با آشنایی با ۱۰ پروژه محبوب سال می توانید یک دید کلی خوب از چشم انداز توسعه وب در سال ۲۰۱۶ پیدا کنید:

Vue.JS، React و :Angular ۲ ۳ فریم ورک رابط کاربری

Yarn: یک پکیچ منیجر جدید برای node.js

Electron: یک راه حل برجسته برای ساخت اپلیکیشن های دسکتاپ

Create React App: یک راه حل برای شروع سریع یک پروژه جدید React

React Native: یک فریم ورک موبایل

Bootstrap: مشهورترین ابزار CSS

Redux: یک کتابخانه کاربردی بر اساس مفاهیم کاربردی

: یک کتابخانه قوی و انعطاف پذیر برای کار با چارت

 

و اکنون برنده در سال 2016

پروژه Vue.JS بیشتر از ۲۵۰۰۰ ستاره در طی سال گذشته میلادی در وبسایت Github دریافت کرده است. یعنی نزدیک به ۷۲ ستاره در هر روز و این بیش از سایر فریم ورک ها مانند React و Angular بوده است.

در نسخه ۲ این فریم ورک جهت افزایش کارایی، قابلیت Virtual DOM نیز به کار گرفته شد و در ماه اکتبر عرضه شد.

Vue.JS توسط بزرگ ترین کمپانی ها نظیر Alibaba (بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک چین) استفاده می شود. بنابراین می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مطمئن در نظر بگیرید.

در حال حاضر این فریم ورک با طراحی و بکارگیری vue-router و Vuex یک فریم ورک کامل محسوب می شود.

 

در حالت کلی فریم ورک ها در این قسمت به ۲ دسته تقسیم می شوند:

۱- فریم ورک های کامل که همه امکانات (routing, data fetching, state management) برای ساخت یک وب اپلیکیشن مدرن را فراهم می کنند.

AngularJS، Angular ۲ و Ember یا Aurelia در این دسته قرار دارند.

۲- راه حل های سبک تر با تمرکز بر لایه رابط کاربری

مانند: React  و Inferno

با توجه به مرور کلی فریم ورک Vue.JS به معرفی سایر رقبا می پردازیم:

فریم ورک React: این فریم ورک گرچه مقام دوم را دارد اما هیچ توسعه دهنده front-end ای نمی تواند از این فریم ورک چشم پوشی کند. React بسیار پرطرفدار است و از بسیاری از کتابخانه ها الهام گرفته است تا بهترین ویژگی ها را به React  بدهد. کارایی یکی دیگر از مواردی است که React برای بهبود آن در زمان تولید و اجرا تلاش بسیاری کرده است.

Inferno: یک فریم ورک فوق العاده سریع React-like برای ایجاد رابط های کاربری مدرن می باشد. که ادعا میکند سریع ترین جایگزین React می باشد.

Preact: دقیقا بعد از  Inferno  فریم ورک Preact در تعقیب آن است. Preact نیز یک همانند Inferno یک جایگزین سریع و کم حجم تر برای React است.Preact جز دسته دوم فریم ورک ها قرار میگیرد و می توان از کتابخانه های موجود React نیز در آن استفاده کرد.

Angular ۱ , ۲: پروژه Angular به دو مخزن تقسیم شده است. زیرا Angular ۲ به صورت کامل از Angular ۱ بازنویسی شده است. حتی اگر بعضی از موضوعات مشابه به نظر برسند. Angular ۲ با TypeScript نوشته شده است و ویژگی های ES۶ را برای رسیدن به یک فریم ورک کامل و مدرن ارائه می دهد.

محبوبترینفریموورکهایJSشما هم دراین باره نظر بدهید !