طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

نیکا کامپیوتر طراحی اسکریپت اختصاصی طراحی وب سایت شرکتی وب سایت شرکتی ماژول طراحی قالب طرح وب سایت طراحی وب سایت ارزان طراحی اسکریپت ارزان اسکریپت ارزان نرم افزار وب نرم افزار ارزان طراحی وب نیکا وب طراح گرافیک طرح قالب قالب وب سایت بهینه سازی افزایش بازدید سئو ارزان بهینه سازی وب طراحی قالب وب سایت طراحی نرم افزار تحت وب اموزش طراحی آموزش آموزش طراحی وبسایت آموزش بهینه سازی آموزش بهینه سازی سئو Website design seo package script وبسایت شخصی وب سایت ارزان طراحی ارزان قالب ارزان اختصاصی ارزان اموزش رایگان مدیریت سایت بسته های تخفیفی دامنه


شروع به کار برای یادگیری HTML

جمعه ، ۳۰ تیر ۱۳۹۶ , ۱۷:۵۹ ۴۲۳ آموزش شروع به کار برای یادگیری HTML

شاید برای کسانی که تابحال از این زبان استفاده نکرده اند کمی دشوار به نظر برسد اما در گام های اول متوجه خواهید شد یادگیری HTML بسیار لذت بخش و اسان است تا حدی که ساختن یک فایل اچ تی ام ال از آب خوردن نیز آسان‌تر  است. برای ایجاد فایل‌های اچ تی ام ال نه به برنامه خاصی نیاز دارید و نه به سیستم عامل بخصوصی. در واقع شما فایل‌های اچ‌تی‌ام‌ال را می‌توانید حتی به کمک نرم‌افزار نوت پد NotePad ویندوز نیز ایجاد کنید. با این وجود توصیه می‌کنیم برای راحت‌تر نوشتن کدها و همچنین فهم بهتر مطالب از نرم افزارهای ویرایش متن رایگان همچون ++Notepad یا Sublime Text استفاده کنید. 

نیکاکامپیوتر در این آموزش، به شما نحوه ایجاد یک فایل اچ تی ام ال را در برنامه ویرایش متن پیش فرض ویندوز، یعنی نوت پد Notepad آموزش می‌دهیم.

مرحله اول: در نسخه‌های قبل از ویندوز 8، بر روی دکمه Start ویندوز کلیک کنید. سپس از بخش All Programs وارد بخش Accessories شوید و از آنجا برنامه Notepad را اجرا کنید. در ویندوز 8 یا نسخه‌های جدیدتر نیز منوی استارت (گوشه سمت چپ صفحه) را کلیک کرده و کلمه Notepad را تایپ کنید تا برنامه در لیست روبرویتان قرار گیرد. حالا متن کدها را در فایل متنی که باز کرده‌ایم وارد می‌کنیم. در حال حاضر چون متنی را نمی‌دانیم هر چه دوست دارید در آن بنویسید و به مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم: حالا وقت ذخیره فایل در قالب صفحه اچ تی ام ال است. برای این کار از منوی file در نرم افزار NotePad گزینه save As را انتخاب کنید. فایلتان را به نام دلخواه مثلا nikacomputer.Html تغییر دهید. توجه داشته باشید که حتما پسوند html. را بعد از نام دلخواهتان قرار دهید تا فرمت متن به یک سند اچ تی ام ال تبدیل شود.

مرحله سوم:‌ در این قسمت یک گزینه کشویی به نام encoding دیده می‌شود که بهتر است آن را روی UTF-8 قرار دهید. 

مرحله پایانی: حالا فایلتان را در جایی که دوست دارید ذخیره کنید. با کلیک بر روی آن خواهید دید که فایل در مرورگر وب پیش فرض شما باز خواهد شد و همه چیز آماده شروع کد نویسی به زبان HTML است. 

 

اکنون می توانید کد زیر را در فایل تان کپی کنید و نتیجه را ببینید

<!DOCTYPE html>
<html>
<title>  یادگیری اچ تی ام ال با نیکاکامپیوتر</title>
<body>
<h1>  من تگ عنوان هستم </h1>
<p>  من تگ پاراگراف (متن) هستم  </p>
</body>
</html>

 

شروعبهکاربراییادگیریHTMLشما هم دراین باره نظر بدهید !