طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی وب سایت طراحی اسکریپت وب سایت طراحی وب نیکا کامپیوتر طراحی وب سایت شرکتی ماژول نویسی طراحی ماژول سایت خبری طراحی وب سایتها طراحی وب سایت ارزان طراحی اسکریپت ارزان وب سایت شرکتی ارزان سیستم اینترنتی طراحی وب نیکا سیستم مدیریت طراحی وب سایت محتوا اختصاصی سئو وب قالب اختصاصی قالب وبسایت سئو ارزان افزایش رتبه افزایش بازدید سایت وب سایت اندروید بهینه سازی وب طراحی اپلیکیشن مقاله وب آموزش طراحی وبسایت آموزش بهینه سازی اموزش اندروید website seo وب سایت ارزان قالب ارزان اختصاصی ارزان اموزش رایگان دامنه هاست رایگان وبمستر


جایگاه و اهمیت بکاربردن یا نبردن انیمیشن در صفحات وب

پنجشنبه ، ۱۱ دی ۱۳۴۸ , ۰۳:۳۰ ۵۰۶ فروش ویژه جایگاه و اهمیت بکاربردن یا نبردن انیمیشن در صفحات وب

زمانی دنیای اینترنت تشکیل شده بود از متن‌هایی که پاراگراف بندی شده بودند و در کنارشان تعدادی عکس کوچک دیده می شد، و تفاوت اصلیشان با سایر رسانه‌ها، پیوند بین این صفحات بود. مفهومی که کلمه «وب» به معنای تار عنکبوت از آن برآمده است. اما رفته رفته این سایتهای خشک و عبوس جای خود را به ساختارهای متنوع‌تر که جولانگاه طراحان بود داد. دیگر هدف بسیاری از سایتها چیزی فراتر از انتقال اطلاعات متنی با چاشنی تصاویر بود. بلکه سایتها باید با کاربران ارتباط برقرار می کردند، جذبشان می کردند و چشم نواز بودند. اینجا رشته جدیدی از «دیزاین» مطرح شد: Web Design. و این دیزاین نوین یک تفاوت اصلی و منحصر به فرد با رقیبانش داشت: تعاملی بودن (Interactivity). جذابیت و طراحی سایتها باید بازدیدکنندگان را به تعامل وادار می‌کرد. بنابراین طراحی تعاملی در کنار عرصه جدیدی از طراحی گرافیک بر سکوی وب سوار شدند تا دنیای وب را متحول کنند.

یکی از شیوه های جذاب برای از بین بردن سکون صفحات وب، متحرک سازی یا به عبارت بهتر موشن گرافیک بود. این گرافیک متحرک، به دو شکل سنتی و تعاملی در وب گسترش پیدا کرد. در شکل اول می توان به لوگوها و بنرهای تبلیغاتی اشاره نمود که در آنها از حرکت برای جذب بیشتر نگاه استفاده می شد. و شکل دوم که پیش‌تر کمتر سابقه داشته، انیمیشن یا حرکتی بود که در پاسخ به عمل کاربر اتفاق می افتاد. مثلا یک menu که با رفتن ماوس روی آن باز می‌شود.

امروزه این دو شکل آنچنان با یکدیگر تلفیق شده که تمایز آنها گاه امکان‌ناپذیر است. ضمن اینکه تاثیر متقابل زمینه‌های مختلف مرتبط با وب، و نیز پیشرفت چشمگیر آنها موجب می‌شود ما شاهد شکل‌گیری سبکها، گرایشات و مدهای جدیدی در طراحی وب و موشن گرافیک در قالبهای مختلف باشیم.

در مطالب آینده نگاهی خواهیم داشت به قالبهای اصلی متحرک سازی در وب.

جایگاهواهمیتبکاربردنیانبردنانیمیشندرصفحاتوبشما هم دراین باره نظر بدهید !