طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی وب سایت طراحی اسکریپت نیکا کامپیوتر وب سایت اختصاصی اسکریپت اختصاصی طراحی وبسایت ووردپرس website design ماژول وب سایت شرکتی طراحی وب سایتها طرح وب سایت بهترین طراحی وبسایت ارزان اسکریپت ارزان سیستم اینترنتی طراحی نرم افزار اندروید مدیریت محتوا سیستم مدیریت محتوا اختصاصی وب قالب اختصاصی قالب وب سایت سئو ارزان وب سایت اندروید وبلاگ آموزش آموزش طراحی وبسایت script android application website seo وبسایت شخصی وب سایت ارزان ارزان طراحی وبسایت رایگانی بسته های تخفیفی دامنه مدیریت انالیز


جایگاه و اهمیت بکاربردن یا نبردن انیمیشن در صفحات وب

پنجشنبه ، ۱۱ دی ۱۳۴۸ , ۰۳:۳۰ ۵۶۶ فروش ویژه جایگاه و اهمیت بکاربردن یا نبردن انیمیشن در صفحات وب

زمانی دنیای اینترنت تشکیل شده بود از متن‌هایی که پاراگراف بندی شده بودند و در کنارشان تعدادی عکس کوچک دیده می شد، و تفاوت اصلیشان با سایر رسانه‌ها، پیوند بین این صفحات بود. مفهومی که کلمه «وب» به معنای تار عنکبوت از آن برآمده است. اما رفته رفته این سایتهای خشک و عبوس جای خود را به ساختارهای متنوع‌تر که جولانگاه طراحان بود داد. دیگر هدف بسیاری از سایتها چیزی فراتر از انتقال اطلاعات متنی با چاشنی تصاویر بود. بلکه سایتها باید با کاربران ارتباط برقرار می کردند، جذبشان می کردند و چشم نواز بودند. اینجا رشته جدیدی از «دیزاین» مطرح شد: Web Design. و این دیزاین نوین یک تفاوت اصلی و منحصر به فرد با رقیبانش داشت: تعاملی بودن (Interactivity). جذابیت و طراحی سایتها باید بازدیدکنندگان را به تعامل وادار می‌کرد. بنابراین طراحی تعاملی در کنار عرصه جدیدی از طراحی گرافیک بر سکوی وب سوار شدند تا دنیای وب را متحول کنند.

یکی از شیوه های جذاب برای از بین بردن سکون صفحات وب، متحرک سازی یا به عبارت بهتر موشن گرافیک بود. این گرافیک متحرک، به دو شکل سنتی و تعاملی در وب گسترش پیدا کرد. در شکل اول می توان به لوگوها و بنرهای تبلیغاتی اشاره نمود که در آنها از حرکت برای جذب بیشتر نگاه استفاده می شد. و شکل دوم که پیش‌تر کمتر سابقه داشته، انیمیشن یا حرکتی بود که در پاسخ به عمل کاربر اتفاق می افتاد. مثلا یک menu که با رفتن ماوس روی آن باز می‌شود.

امروزه این دو شکل آنچنان با یکدیگر تلفیق شده که تمایز آنها گاه امکان‌ناپذیر است. ضمن اینکه تاثیر متقابل زمینه‌های مختلف مرتبط با وب، و نیز پیشرفت چشمگیر آنها موجب می‌شود ما شاهد شکل‌گیری سبکها، گرایشات و مدهای جدیدی در طراحی وب و موشن گرافیک در قالبهای مختلف باشیم.

در مطالب آینده نگاهی خواهیم داشت به قالبهای اصلی متحرک سازی در وب.

جایگاهواهمیتبکاربردنیانبردنانیمیشندرصفحاتوبشما هم دراین باره نظر بدهید !