طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی وب سایت طراحی اسکریپت وب سایت شرکتی اسکریپت اختصاصی وبسایت اختصاصی طراحی قالب اختصاصی Website website design طراحی قالب سایت شرکتی وب سایت شرکتی طراحی وب سایت ارزان اسکریپت ارزان سیستم اینترنتی نرم افزار ارزان طراحی نرم افزار ویندوز طراحی نرم افزار اندروید سیستم مدیریت محتوا وب طراحی سئو ارزان رتبه سایت طراح قالب اختصاص سامانه اینترنتی طراحی نرم افزار تحت وب وبلاگ آموزش طراحی وبسایت آموزش بهینه سازی پکیج سئو اموزش طراحی وب سایت seo package script android طراحی وب سایت رایگان سیستم اختصاصی ارزان طراحی وبسایت رایگانی دامنه رایگان مدیریت وبمستر انالیز


نکات کلیدی و مهم برای طراحی وب سایت

جمعه ، ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ , ۱۲:۵۵ ۸۱۷ مقالات نکات کلیدی و مهم برای طراحی وب سایت

محتوای وب سایت
اصلی ترین بخش هر وب سایت محتوای تولید شده آن است . محتوا آنفدر ارزشمند است که نسبت آن را به سیستم تعاملی یا همان رابط کاربری وب سایت 9 به یک می دانند . کاربران در اینترنت به دنبال محتوا هستند . محتوا، اطلاعات ارائه شده دریک وب سایت است. محتوا فقط شامل متن نیست بلکه تصویر٬صدا، انیمیشن یا ویدیو و هر چیزی که با مخاطب از طریق وب سایت رابطه برقرار میکند محتوای یک سایت میباشد. محتوای خوب باید برای مخاطب مرتبط٬ مناسب و جذاب باشد. محتوای خوب چه علمی و مفید باشد و چه سرگرم کننده٬ همیشه کاربر را مشتاق تر میکند.

 

ساختار ارائه مطالب و محتوا
روشی که یک وبسایت برای ارائه محتوا به کاربرانش در نظر می گیرد از اولویت های بعدی نکات مهم و کلیدی طراحی وب سایت است . ساختار و مسیر عبارت است از چارچوب یک وب سایت، نحوه سازمان دهی محتوا و اولویت بندی اطلاعات و روشی که شما در سایت هدایت می شوید. یک سایت با ساختار و سامان دهی مناسب باید یک پارچه، قابل درک ، و شفاف باشد. این به شما اجازه میدهد تا یک مدل ذهنی مناسب برای اطلاعات ارائه شده پیدا کنید و بدانید مطالب مورد نیاز را کجا پیدا کرده و بعد از هر کلیک انتظار چه چیزی را داشته باشید. هدایت و مسیر گذاری مناسب باعث میشود تا شما سریعا به محتوایی که میخواهید در هر کجای وب سایت دسترسی پیدا کنید.

 

طراحی دیداری و یا رابط کاربری
همان UI و رابط کاربری که یکی دیگر از بخش های اصلی و مهم طراحی یک وب سایت به شمار می رود . کاربران در اولین قدم ورود به وب سایت شما با رابط کاربری مواجه می شوند . طراحی دیداری همان ظاهر یک وب‌سایت است. یک طراحی دیداری مناسب پیام خود را به خوبی به مخاطب عرضه می دارد.

 

کارکرد ، بهره وری و ارزشمندی
ارزشمندی یک وب سایت و میزان سودی که به هدف یک کاربر می رساند یکی دیگر از مسائل مهم در هنگام طراحی وب سایت است . کارکرد یک وبسایت به معنای استفاده از فن آوری در وب سایت است. کارکرد مناسب بدین معناست که یک وب سایت درست کار کند، سریعا بالا بیاید، همه لینک هایش فعال بوده هر فناوری جدیدی که در آن استفاده میشود کاربردی و مرتبط با هدف و درخواست مخاطب باشد. وب سایت نباید وابسته به مرورگر و یا سیستم عامل خاصی باشد. یک وب سایت کاربردی مناسب تنوع نیازهای کاربران را از سایز فایل ها، نوع و فرمت فایل ها، و سرعت دانلود در نظر میگیرد.

 

تعامل با مخاطب
در کنار همه نکات و موارد مهم ، بیاد داشته باشید باید وب سایت شما به عنوان یک ربات زنده هوشمند با کاربرانش تعامل کند . تعامل با مخاطب روشی است که یک وب سایت به شما اجازه میدهد کاری را در آن انجام دهید. تعامل مناسب به کاربر اجازه میدهد تا ارتباطش با وب سایت دو جانبه باشد. ورودی و خروجی وب سایت مانند جست و جو ها، اتاق های گفت و گو، تجارت الکترونیک و بازیها، فرم ها و بازخوردهای آنی شامل این تعامل میشوند. یک وب سایت تعاملی خوب باعث میشود که کاربر احساس مناسبی از تعامل با آن داشته باشد. معیارهای تعاملی در وب سایت ها این رسانه را از دیگر رسانه ها مانند نشریه و تلویزیون مجزا میسازد.

 

تجربه کلی 
تجریه مهمترین بخش در نوع طراحی یک وب سایت است . اینکه طراح بداند چه چیزی را کجا قرار دهد که بهترین شکل ارائه و بهره وری حاصل شود . تجربه کلی در استفاده از یک سایت فراتر از محتوا، ساختار، طراحی، کارکرد، و تعامل است. این تجربه موارد بیشتری را در بر می گیرد که معمولا غیر ملموس هستند. عواملی که باعث بازگشت دوباره کاربر به وب سایت می شوند یا کاربر را در وب سایت بیشتر نگه می دارند. عواملی مانند خبرنامه ها٬ ارسال به دوستان٬ نسخه چاپی و موارد مشابه از این قبیل هستند.

نکاتکلیدیومهمبرایطراحیوبسایتشما هم دراین باره نظر بدهید !