طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

وب سایت طراحی وب نیکا نیکا کامپیوتر وب سایت شرکتی اسکریپت اختصاصی طراحی وبسایت website design ماژول نویسی طراحی اسکریپت شخصی ویرایش اسکریپت وبسایت شخصی شرکتی طراحی وب سایت ارزان طراحی اختصاصی نرم افزار سیستم اینترنتی طراحی وب سایت محتوا اختصاصی سئو بهینه سازی رتبه سایت بهینه سازی وب طراح قالب اختصاص سامانه اینترنتی طراحی اپلیکیشن اموزش طراحی مقاله وبسایت آموزش بهینه سازی سئو اموزش طراحی وب سایت Website design application articles طراحی وبسایت سازمانی قالب ارزان اختصاصی ارزان اموزش رایگان طراحی وبسایت رایگانی بسته های تخفیفی انالیز وبسایت انالیز
دسته بندی ها

اخبار نیکا اطلاعیه ها فروش ویژه مقالات دانستنی ها فروشگاه ها آموزش اخبار فناوری هنر و رسانه ووردپرس نیکا پلاس کسب و کار راهنمای خرید

تازه ترین اخبار نیکابرچسب های پر کاربرد

وب سایت طراحی اسکریپت اختصاصی طراحی وب سایتها وبسایت شخصی شرکتی طراحی نرم افزار طراحی نرم افزار اندروید سیستم مدیریت محتوا افزایش بازدید Seo بهینه سازی وب طراحی نرم افزار تحت وب مقاله وب اموزش اندروید seo package android طراحی وب سایت رایگان بسته های ارزان طراحی وبسایت رایگانی مدیریت سایت مدیریت چند منظوره


نکاتی مهم در مورد RESTAPI

یکشنبه ، ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۷:۵۱ ۵۱۶ مقالات نکاتی مهم در مورد RESTAPI

در اینجا می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که اگر می خواهید از RESTAPI استفاده کنید ، دانستن این نکات برای شما بسیار ضروری است . API User یک توسعه دهنده وب است که می تواند برنامه هایی برای اتصال به سرور خارجی API بنویسد و اطلاعات ضروری روی HTTP به او برگشت داده شوند. برنامه نویس و یا همان توسعه دهنده وب سپس می تواند اطلاعات را در سایت خود نمایش دهد بدون دسترسی شخصی به سرور خارجی API.

در کل از چهار دستور برای دسترسی به RESTful API  استفاده می شود :

GET برای گرفتن یک شی
POST برای ایجاد یک شی
PUT برای ویرایش یا بازنویسی یک شی
DELETE برای حذف یک شی
با هر بار فراخوانی API ،یکی از این متد ها باید به سرور پاس داده شود تا سرور بداند چطور باید رفتار کند.

اکثریت قریب به اتفاق وب API ها فقط درخواست های GET را اجازه می دهند تا بتوان داده ها را از سرور دریافت کرد. احراز هویت کاربر اختیاری است ولی شدیدا ایده خوبی است وقتی که پای متد های حساس و دارای قابلیت خرابکاری مثل PUT و DELETE درمیان باشد.

با این حال بسیاری از RESTful API ها تا این حد پیش نمی روند . Pokéapi را در نظر بگیرید که یک API رایگان برای بازی Pokémon است. این API برای عموم باز است ولی با یک نرخ محدودیت معقول و مناسب (محدودیت کاربران برای تعداد معینی از ارسال درخواست به API در یک بازه زمانی مشخص) . به علاوه این API فقط متدGET را پشتیبانی می کند.شاید این را بتوان اصطلاحا یک API مصرفی نامید.

نوع داده بازگشتی نیز مهم است و باید با همه منابع دیگر همگن و هماهنگ باشد.JSON یکی از انوع داده بازگشتی است که بسیار نیز محبوب است و جزئیات آنلاین آن نیز ساختار داده در آن را به خوبی توضیح داده است.

RESTful API ها از “اسم” برای نامگذاری اشیا و از “صفت” برای نامگذاری کارهایی که قرار است روی اشیا انجام شود استفاده می کند. اعتبارسنجی می تواند بخشی از این باشد همچنین نرخ محدودیت.ولی یک API کوچک و ساده لازم نیست نگران ایجاد محدودیت برای کاربران باشد.

نکاتیمهمدرموردRESTAPIشما هم دراین باره نظر بدهید !