طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی وب سایت وب سایت شرکتی اسکریپت اختصاصی وبسایت اختصاصی طراحی اسکریپت شرکتی ووردپرس ماژول وب سایت شرکتی طراحی وب سایت ارزان نرم افزار نرم افزار وب نرم افزار ارزان طراحی وب نیکا سیستم مدیریت محتوا طراحی وب سایت محتوا سئو وب طراحی قالب اختصاصی قالب وبسایت بهینه سازی سئو ارزان Seo بسته سئو رتبه سایت افزایش رتبه وب سایت اندروید اندرویدی وبلاگ مقاله وب آموزش وب اموزش طراحی وب سایت script application قالب ارزان اختصاصی ارزان مدیریت سایت هاست رایگان مدیریت چند منظوره انالیز


آشنایی با معماری مدرن MVVM در مهندسی نرم افزار

سه شنبه ، ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ , ۱۰:۴۹ ۹۸۴ آشنایی با معماری مدرن MVVM در مهندسی نرم افزار

در مقاله قبل به توضیح الگو و معماری MVC پرداختیم اما در اینجا می خواهیم یک الگوی دیگری را به شما معرفی کنیم . نام این معماری نوپا MVVM است . الگوی معماری MVVM یا ( Model-View-View Model ) یک الگوی معماری است که در مهندسی نرم افزار و تکنولوژی های برنامه نویسی شرکت مایکروسافت استفاده می شود و به عنوان الگوی طراحی مدل ، توسط مارتین فاولر معرفی شده است ، معماری MVVM تا حدی شبیه معماری MVC و یا ( Model-View-Controller) است که از شناخت کلی تری نسبت به MVVM بر خوردار است.

MVVM به صورت هدفمند و برای توسعه پلتفرم یو آی های ( UI ) حرفه ای که از برنامه نویسی رویداد محور ( Event -Driven Programing) پشتیبانی می کنند به وجود آمده است از جمله برنامه هایی که از برنامه نویسی رویداد محور استفاده می کنند می توان به HTML5 ، WPF( Windows Presentation Foundation )، Silver Light و ZK Framework اشاره کرد.

MVVM امکانات بی نظیری را برای جدا سازی لایه Graphic User Interface ( GUI ) و لایه Business Logic و یا کد های منطقی پشت مدل در اختیار شما قرار می دهد همچنین به عنوان یک Data Model تمیز و انعطاف پذیر از View Model شناخته می شود.

ولی اما ViewModel چیست؟

View Model در MVVM یک Convertor و یا یک تبدیلگر با ارزش است به این معنا که کار را برای آن دسته از برنامه نویسانی که خواستار مدیریت اطلاعات آبجکت به شکلی ساده هستند مناسب کرده است.

در حقیقت View Model لایه ای بین لایه Model و View می باشد ، View Model همچنین ممکن است به عنوان یک الگوی میانجی که کارش سازمان دهی کردن اطلاعات User Case هایی است که در کد های منطقی به کار رفته اند و در یک View پشتیبانی می شوند به کار رود.

MVVM به راستی برای استفاده از متد های data binding در WPF برای در اختیار قرار دادن امکاناتی برای جداسازی بین لایه View و ایزوله کردن آن از لایه View Model طراحی شده است ، این جداسازی یکی از جذابیت های بالای آن برای برنامه نویسانی است که می خواهند زمان خود را بر روی لایه View صرف نکنند و وقت بیشتری را برای توسعه لایه های Business صرف کنند، این ویژگی باعث بالا رفتن بهره وری دربرنامه خواهد شد و برنامه هایی سودمند را پدید خواهد آورد. 

آشناییبامعماریمدرنMVVMدرمهندسینرمافزارشما هم دراین باره نظر بدهید !