طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

طراحی اسکریپت نیکا نیکا کامپیوتر طراحی اسکریپت شرکتی طراحی قالب اختصاصی نیکاکامپیوتر Website طراحی قالب سایت خبری وب سایت شرکتی طراحی اسکریپت شخصی طراحی وب سایتها بهترین طراحی نرم افزار وب مدیریت محتوا سیستم مدیریت محتوا طراحی وب سئو قالب اختصاصی Seo افزایش رتبه طراحی قالب وب سایت طراحی نرم افزار تحت وب وبلاگ آموزش طراحی وبسایت آموزش وب مقاله وبسایت بهینه سازی سئو آموزش بهینه سازی سئو seo package website seo طراحی ارزان قالب ارزان سیستم اختصاصی ارزان ارزان اختصاصی ارزان وبسایت ها مدیریت سایت مدیریت انالیز


معرفی مدارک معتبر در زمینه شبکه و فناوری

پنجشنبه ، ۰۵ مرداد ۱۳۹۶ , ۱۱:۲۹ ۶۸۴ مقالات معرفی مدارک معتبر در زمینه شبکه و فناوری

#4d4d4d"> style="background-color:حتما">#ffffff">حتما راجع به برخی مدارک حوزه ای تی که به کمک برنامه نویسان برای یافتن مشاغل بکار می آید شنیده اید . در اینجا به برخی ازاین مدارک اشاره ای می شود که تحصیل و داشتن آنها راه را برای برنامه نویسان و متخصصان بسیار هموارتر می کند. همسو با دگرگونی‌های پرشتاب در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات و به منظور افزایش سطح دانش و مهارت فنی کارشناسان #4d4d4d"> style="background-color:IT#ffffff">IT dir="ltr">#4d4d4d"> style="background-color:#ffffff">‌ style="color:#4d4d4d"> style="background-color:،">#ffffff">، شرکت‌های بزرگ آی‌تی در سراسر جهان اقدام به ارائه مدارک بین‌المللی در زمینه‌‌هایی مثل سخت‌افزار‌، نرم‌افزار، امنیت، شبکه‌، برنامه‌نویسی و... کرده‌اند‌. #4d4d4d"> style="background-color:Erik">#ffffff">Erik Eckel#4d4d4d"> style="background-color: در">#ffffff"> در مقاله‌ای در سایت #4d4d4d"> style="background-color:techrepublic.com#ffffff">techrepublic.com style="color:#4d4d4d"> style="background-color:،">#ffffff">، 10 مدرک برتر آی‌تی سال #4d4d4d"> style="background-color:۲۰۱۰ #ffffff">۲۰۱۰  style="color:#4d4d4d"> style="background-color:را">#ffffff">را براساس میزان اشتغال، درآمد و کاربرد آن‌ها لیست کرده است که در زیر هر کدام همراه با توضیحی مختصر آمده است.

#4d4d4d"> style="background-color: MCITP:">#ffffff"> MCITP: در لیست مدارک مایکروسافت هم‌اکنون MCITP بهترین certification است. در دنیا سیستم‌ها و شبکه‌های بسیاری بر پایه ویندوز وجود دارد و این دلیل گرایش زیاد به سمت MCITP است. متخصصانی که مدرک Microsoft Certified IT Professional یا MCITP را می‌گیرند توانایی توسعه دانش و مهارت لازم برای برنامه‌ریزی، گسترش‌، پشتیبانی‌، نگهداری و بهینه ساختن تکنولوژی‌های مایکروسافت را دارند‌. بخصوص این روزها دارندگان مدارکی چون

#4d4d4d"> style="background-color:Enterprise">#ffffff">Enterprise Desktop Administrator 7 و Server Administrator  و Messaging Administrator 2010 طرفدار بسیار دارند.

#4d4d4d"> style="background-color: MCTS:">#ffffff"> MCTS: این سری از مدارک مایکروسافت فرصتی است برای متخصصان تا مهارت‌های فردی خود را در یک تکنولوژی خاص نشان دهند‌. برای آن دسته از متخصصانی است که توانایی پیاده‌سازی‌، طراحی و عیب‌یابی یک تکنولوژی خاص مایکروسافت را دارند. مدارک Microsoft Certified Technology Specialist یا MCTS عموما شامل یک تا سه آزمون بوده و روی یک محصول یا تکنولوژی کلیدی مایکروسافت متمرکز می‌شوند. این مدارک مهارت‌های شغلی را در بر نمی‌گیرد و با از دور خارج شدن آن محصول‌‌، مدرک مربوطه نیز از اعتبار ساقط می‌شود.

#4d4d4d"> style="background-color: Network+:">#ffffff"> Network+: تمام متخصصان آی‌تی باید در مورد مبنا و قاعده کلی شبکه و همچنین مفاهیم زیرساختاری یک ارگان چه براساس لینوکس باشد یا مایکروسافت یا اپل آگاهی داشته باشند‌. اکثرا مدرک Network+ شرکت CompTIA را نادیده می‌گیرند در صورتی که متخصصان آی‌تی باید در رزومه خود چنین مدرکی داشته باشند‌. به طور کلی دروس این مدرک در بر گیرنده کلیه مطالب اولیه و پایه در مورد انواع شبکه‌های کامپیوتری، توپولوژی شبکه‌، پروتکل‌های مختلف، معرفی سخت‌افزار مورد نیاز راه‌اندازی شبکه و... بوده و اساسا پایه و پیش نیاز مناسبی برای مطالعه دروس تخصصی‌تر شبکه نظیر دوره‌های MCSE یا MCITP است.

#4d4d4d"> style="background-color: A+:">#ffffff"> A+: همانند مدرک Network+ از CompTIA داشتن مدرک A+ هم یکی دیگر از مدارکی است که متخصصان آی‌تی باید در رزومه خود داشته باشند‌. دریافت این گواهینامه متضمن دانش فنی شما در ارتباط با نرم‌افزار و سخت‌افزار کامپیوتر در حد یک تکنسین فنی است. دوره آموزشی A+ 2 بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار دارد.

#4d4d4d"> style="background-color: CSSA:">#ffffff"> CSSA: این مدرک از شرکت SonicWALLs در رابطه با دیوایس‌های شبکه این کمپانی است .مدرک Certified SonicWALL Security Administrator یا CSSAمهندسان را قادر به رفع مشکلات امنیتی شبکه و ایجاد  secure remote access یا secure wireless administration می‌کند‌. در کل مهندسان به اطلاعات و تخصص‌های لازم برای کانفیگ و عیب‌یابی دیوایس‌های SonicWALL که سرویس‌های امنیتی را ارائه می‌دهند نیاز دارند.

#4d4d4d"> style="background-color: CCNA:">#ffffff"> CCNA: اگر چه SonicWALL جا پای سیسکو گذاشته است اما همچنان تقاضا برای مهارت‌های سیسکو با قدرت باقی است‌. داشتن مهارت Cisco Certified Network Associate یا CCNA در رزومه به متقاعد کردن ارگان‌های بزرگ از این جهت که شما دانش و مهارت لازم را برای گسترش و عیب‌یابی روترهای سیسکو و سوئیچ‌های شبکه دارید، کمک می‌کند.

#4d4d4d"> style="background-color: ACTC:">#ffffff"> ACTC: سیستم‌های اپل با سرعت زیادی در حال گسترش است و با لطبع به کسانی که در زمینه گسترش و اداره کردن شبکه‌های مبتنی بر Mac OS X مهارت دارند، نیاز هست‌. سازمان‌های زیادی در سطح جهان از شبکه‌های قدیمی ویندوزی به محیط Mac OS X client-server کوچ کرده‌اند .داشتن Apple Certified Technical Coordinator یا ACTC  به شما کمک می‌کند که بتوانید در پروژه‌های اپلی شرکت کنید و درکل اگر از طرفداران اپل و Mac OS X Snow Leopard ‌اید با داشتن این مدرک دانش و مهارت لازم برای گسترش و نگهداری زیر ساختار و سرورهای اپل را خواهید داشت‌.

#4d4d4d"> style="background-color: CISSP:">#ffffff"> CISSP: اگر شما برنامه‌‌ای برای رفتن به سمت دنیای امنیت اطلاعات دارید مدرک CISSP برای شما بسیار مناسب است‌. Certified Information Systems Security Professional یا CISSP به دلیل اینکه برخلاف سایر مدارک امنیتی، وابسته به محصولات هیچ شرکت سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری خاص نیست قادر است به افراد متخصص امنیت، تبحر لازم را در طرح و پیاده‌سازی سیاست‌های کلان امنیتی اعطا کند. مدرک CISSP در دنیا از نظر درآمد در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد که نشان از اهمیت و در عین حال دشوارتر بودن مراحل کسب و نگهداری مدرک CISSP دارد.

#4d4d4d"> style="background-color: PMP:">#ffffff"> PMP: مدرک Project Management Professional یا PMP از جمله مدارک کمپانی PMI جهت ارزیابی مهارت‌های پیشرفته مدیران سازمانی و غیرسازمانی پروژه در در زمان‌بندی‌، بودجه‌ریزی و استفاده از منابع انسانی به صورت موثر و کارآمد در پروژه‌های IT است. با کسب این مدرک قادر به تحلیل پیامد‌ها‌، حل مسائل و مشکلات بوجود آمده و حتی رسیدن به سود‌های کلان خواهید بود‌. این مدرک معروف‌ترین و معتبرترین در زمینه مدیریت پروژه است.بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا داشتن مدرک بین‌المللی PMP را برای مدیران پروژه خود الزامی کردند و در داخل ایران هم این روند کم‌کم درحال گسترش است‌.

معرفیمدارکمعتبردرزمینهشبکهوفناوریشما هم دراین باره نظر بدهید !