طراحی وبسایت ارزان وب سایت شرکتی وب سایت رایگان

طراحی وب سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب طراحی شخصی و شرکتی

طراح وب سایت شرکت

طراح وبسایت

وب سایت طراحی وب وبسایت اختصاصی نیکاکامپیوتر طراحی ماژول سایت خبری وبسایت ارزان سیستم اینترنتی نرم افزار وب اندروید سیستم مدیریت مدیریت محتوا سیستم مدیریت محتوا طراحی وب سایت محتوا اختصاصی طراحی قالب وبسایت سئو ارزان بسته سئو افزایش بازدید سایت بهینه سازی وب سامانه اینترنتی مقاله وبسایت آموزش بهینه سازی بهینه سازی سئو آموزش بهینه سازی سئو اموزش اندروید Website design application طراحی وب سایت رایگان وب سایت ارزان قالب ارزان ارزان بسته های ارزان اموزش رایگان رایگان طراحی وبسایت رایگانی مدیریت سایت دامنه انالیز


سیستم مدیریت محتوا چیست

دوشنبه ، ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ , ۱۰:۳۰ ۴۸۶ مقالات سیستم مدیریت محتوا چیست

امروزه اکثر وبسایت ها برای راه اندازی از سیستم های مدیریت محتوای آماده ای استفاده می کنند که کار را برای کاربرانشان راحت تر کنند . این سیستم ها از قبل توسعه داده شدند و همواره در حال بروز رسانی هستند . حتا نیکا کامپیوتر هم برای طراحی سایت هایش از سیستم مدیریت محتوای نیکا و یا همان NIKACMS استفاده می کند . اما در واقع سیستم مدیریت محتوا چیست . نرم افزار مدیریت محتوا یا CMS پلتفرمی است که بصورت کامل از ایجاد، مدیریت و بروزرسانی یک وب سایت پشتیبانی می کند و تمام ابزارهای مورد نیاز را برای مدیریت یک سایت را دارا می باشد. CMS چرخه زندگی یک صفحه وب را از ایجاد و بروزرسانی تا انقراض آن در بر می گیرد. CMS همچنین دارای قابلیت مدیریت ساختار سایت، شیوه نمایش صفحات و ارتباط آنها با منوها می باشد. به عبارت ساده تر CMS نرم افزاری است برای تولید وب سایتی حرفه ای. توجه داشته باشید که عبارت CMS که مخفف Content Management System است و تنها منحصر به وب نیست و به مدیریت هر نوع محتوایی برمی گردد، ولی بیشترین کاربرد را در وب دارد.

 همچنین باید دانست که cms مجموعه ای از رویه ها برای مدیریت روند کار در یک محیط مشارکتی است. این رویه ها می توانند دستی یا رایانه ای باشند. این رویه ها طراحی می شوند که:

۱.افراد زیادی بتوانند مشارکت کنند و داده های مختلفی را به اشتراک بگذارند

۲.داده ها دارای کنترل دسترسی براساس نقش کاربران باشند. نقش کاربران تعیین می کند که چه کاربری چه چیزی را می تواند ویرایش کند یا ببیند

۳.ذخیره سازی و بازیابی داده ها را آسان کند

۴.ورودی های مشابه تکراری را کاهش دهد

۵.گزارش نویسی را بهبود بخشد

۶.ارتباط بین کاربران را بهبود بخشد

 در یک CMS، داده می تواند هر چیزی باشد، مانند اسناد، فیلم، عکس، شماره تلفن، داده های علمی و غیره. CMSها بیشتر برای ذخیره، کنترل، بازبینی، توسعه معنایی و انتشار اسناد به کار می رود.

 سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا (cms) وبسایتهایی از نوع پرتالها یا سایتهای پویا هستند که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه ای و یا شرکتهای طراحی حرفه ای ایجاد میشوند.

 

تمام مزایا و معایب مربوط به سایتهای پویا در مورد سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا صدق می کند. البته در نظر داشته باشید که سایتهای پویا و پرتالها نیز مجهز به سیستم مدیریت محتوا هستند اما آنچه که در CMS ها متفاوت است طراحی آنها و سیستمهای مدیریت محتوای آنها برای مصارف خاص است.

سیستممدیریتمحتواچیستشما هم دراین باره نظر بدهید !